Jakub MRUGALSKI.PL


Poniżej przedstawiam Ci moje komercyjne projekty, które mogą Ci się przydać do rozwoju w branży IT i nie tylko.

Jeśli zakupiłeś u mnie dowolny kurs, to do platformy edukacyjnej zalogujesz się tutaj.

AI Devs 2 - RELOADED

Intensywne, 5-tygodniowe szkolenie dla programistów chcących nauczyć się integracji istniejących systemów IT z modelami językowymi (z naciskiem na modele od OpenAI). To NIE jest kurs pisania promptów. Programujemy, optymalizujemy, zwiększamy niezawodność systemów.

Akademia Debugowania Linuksa

Kompleksowe szkolenie z rozwiązywania problemów na Linuksie. Nauczę Cię jak namierzać i rozwiązywać problematyczne sytuacje z aplikacjami, siecią, kontenerami, certyfikatami, DNSem i wszystkim tym, co może spotkać Cię na Linuksie. To najobszerniejsze z moich szkoleń.

MIKR.US - serwery VPS

Serwery VPS przeznaczone do nauki administracji, programowania i do stawiania środowisk developerskich. Są to jedne z nielicznych serwerów z aktywną, pomagającą sobie wzajemnie społecznością (FB / Discord)

Kurs NGINX

Wideo kurs konfiguracji serwera webowego NGINX. Od zupełnych podstaw po znacznie bardziej zaawansowane konfiguracje. Jest to pigułka niezbędnej wiedzy dla admina/devopsa, przekazana w niespełna godzinę.

Ansible w godzinę

Automatyzacja zadań na serwerach, tworzenie scenariuszy i hurtowa konfiguracja serwerów. Jest to wiedza must-have dla każdego współczesnego admina i devopsa. Wszystko podane w bardzo zwięzłej formie.

Routing i firewalle w godzinę

Zasady działania sieci na Linuksie, konfiguracja routingu, zarządzanie firewallami (iptables, nftables, shorewall i UFW). Wiedza absolutnie niezbędna dla adminów i DevOpsów.

Vault w godzinę

Przechowuj i zarządzaj swoimi loginami, hasłami, tokenami, kluczami API i innymi wrażliwymi danymi w bezpieczny sposób z użyciem Hashicorp Vault.

GIT w godzinę

Poznaj metody pracy z najpopularniejszym systemem kontroli wersji na świecie. Pracuj zdalnie, lokalnie, w pojedynkę lub z swoim zespołem i rozwiązuj częste problemy z commitami.

Terraform w godzinę

"Infrastructure as Code", czyli automatyczne zarządzanie infrastrukturą IT w chmurze. Naucz się, jak za pomocą kilku kroków postawić całą infrastrukturę i przygotować ją pod deploy aplikacji.

Zabbix w godzinę

Monitorowanie infrastruktury IT (usługi, zasoby sieciowe, urządzenia itp.). Konfiguracja czujników, definicja triggerów i akcji, własne skrypty, autorejestracja serwerów do monitoringu i wiele, wiele innych.

Github Actions w godzinę

Naucz się budować pełen workflow CI/CD i usprawnij buildy, deploye i testy swojej aplikacji hostowanej na GitHubie. Kurs nauczy Cię jak wdrożyć (nawet na darmowym koncie) automatyzację akcji związanych z Twoim repozytorium.

Docker w godzinę

Pigułka wiedzy z pracy z kontenerami. Podstawy dla osób, które do tej pory nie pracowały z Dockerem lub których praca z kontenerami ograniczała się do uruchomienia gotowego obrazu. Autorem kursu jest Damian Naprawa. Ja jestem jedynie wydawcą.

Java Discord Bot

Skondensowany kurs języka Java przeznaczony dla osób początkujących (nauka od zera). W około 90 minut poznasz podstawy języka, prace z pętlami, zmiennymi, klasami, interfejsami, bibliotekami itp. Jest to dobry wstęp do Javy dla osób, które nigdy nie miały styczności z tym (a może i żadnym innym?) językiem.

Mini kurs CURL

Pigułka wiedzy na temat korzystania z narzędzia CURL. Wykonywanie zapytań, debugowanie odpowiedzi, nadpisywanie nagłówków, obsługa ciasteczek i wiele innych.

Grupologia (ebook)

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć na temat zakładania, prowadzenia i promowania grup na Facebooku. Zarabiam w tej branży od wielu lat, a w książce dzielę się swoimi doświadczeniami w tym temacie.