Jakub MRUGALSKI.PL


Opublikowałem kilka ciekawych materiałów, które mogą Cię zainteresować.

Aby pobrać każdy z nich, musisz być subskrybentem mojego newslettera, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nim teraz stać ;)

"77 zadań dla adminów" - ebook

"77 zadań dla adminów" to zbiór zadań zawierający tytułowe 77 ćwiczeń z tematów związanych z Apache (HTTP), Nginx, Dockerem, Ansible i szeroko pojętym zarządzaniem systemem Linux. W ebooku nie zawarłem rozwiązań ani poradników. Znajdziesz tam za to zadania o różnorodnym poziomie trudności, przeznaczone dla początkujących administratorów. Są tam także podpowiedzi naprowadzające Cię na jedno lub kilka potencjalnych rozwiązań każdego z problemów.


"Archiwum linków unknowNews" - ebook

"Archiwum linków unknowNews" to zbiór wszystkich (niemal 4200) linków jakie pojawiły się w newsletterze od jego powstania do końcówki września 2022. Aby pobrać plik, trzeba zostawić swój adres mailowy.
Ebook ze względu na objętość (kilkaset stron!) nie jest przeznaczony do czytania, a do poszukiwania w nim archiwalnych linków na konkretny temat.


Jak powstaje newsletter #unknowNews?

Dwa filmy (6 i 11 minut) na temat tego jak działa, powstaje i zarabia mój newsletter #unknowNews. Nagrania dzieli ponad rok (to techniczne jest nowsze), stąd różnice w niektórych liczbach na które się powołuję.

Zobacz nagrania

Jak powstaje #unknownews?