To jest webowa wersja newslettera na który możesz się zapisać klikając tutaj

Cześć!

Postanowiłem odświeżyć ten newsletter. Z moich statystyk wynika, że ostatni raz wysłałem go... pod koniec września 2020 roku.

Trochę czasu już minęło, to może się przedstawię? Mam na imię Kuba, a na nazwisko Mrugalski - pamiętasz takiego gościa? ?

 

Długi weekend skłonił mnie do napisania, co ciekawego się u mnie ostatnio wydarzyło i czym chciałbym się z Tobą podzielić.

Podzieliłem tego maila na rozdziały, aby łatwiej było go czytać. Zapraszam do lektury.

 

Biznesowe eksperymenty

➤ ➤ Mikrusowi sceptycy ? 

Sprzedaje serwery VPS w ramach projektu MIKR.US. Niestety, działanie w absolutnie dowolnej branży w internecie jest nierozerwalnie związane z hejtem i 'czarnym PR-em'.

Postanowiłem coś z tym zrobić. Z użyciem usługi Brand24 i wyszukiwarek w znanych serwisach społecznościowych wyławiałem wszelkie negatywne wypowiedzi na temat mojego produktu, a następnie... publicznie, przedstawiając się jako twórca Mikrusa, oferowałem 'mikruso-sceptykom' darmowego VPSa z abonamentem na rok, zupełnie za free, bez zobowiązań #fuckTheLogic ?‍♂️ 

Wyszedłem z założenia, że osoby negatywnie nastawione do usługi, tak naprawdę nigdy z niej nie korzystały, a kto z Mikrusa korzystał, ten najczęściej przeobrażał się w jego 'ewangelistę', więc dlaczego miałbym nie przemienić sceptyków w użytkowników?

Jaki był efekt tych działań? Zainterweniowałem kilkanaście razy, a rozdałem... zgadniesz ile serwerów?

Dokładnie zero. Niestety, żaden ze sceptyków nie chciał przyjąć serwera do testów na rok. Może więc się wydawać, że ta akcja pozbawiona była sensu. Nic bardziej mylnego!

Sprzedaż serwerów w miesiącu w którym realizowałem eksperyment wzrosła. Osoby, które zobaczyły moje komentarze w necie i zapewnienie o jakości usług, decydowały się na kupno VPSa. Jedna osoba nawet napisała do mnie, że do zakupu przekonało ją moje zachowanie w social mediach.

Ważna uwaga: serwerów nie oferowałem hejterom i trollom, a "sceptykom". Sceptyk to osoba, która twierdziła, że danej usługi na Mikrusie nie da się uruchomić, albo że coś będzie na nim działać bardzo słabo. Zapraszałem wtedy do samodzielnego sprawdzenia tej teorii :)
A! i jeszcze jedno. Eksperyment już zakończyłem, więc bardzo mi proszę się nie bawić w mikruso-sceptyka w necie ?

 

➤ ➤ Kartki dla użytkowników

Wpadłem na szalony pomysł i postanowiłem wysłać do kilku wybranych (miałem pewien algorytm wybierania) użytkowników Mikrusa, fizyczne kartki  pocztowe z pozdrowieniami :)

Do każdej kartki dołączyłem krótki list w którym wspominam o tym, jak otrzymany lata temu od kogoś za darmo VPS odmienił moje życie (opowiadam o tym w podcaście). Dodatkowo, na końcu każdego listu zamieściłem 3 kupony zniżkowe -100% na najmocniejsze serwery i dołączyłem prośbę "bądź jak człowiek z mojej historii i odmień czyjeś życie".

Wysłałem 8 kartek. Za każdą po zaokrągleniu zapłaciłem 8zł. Użyłem serwisu Poczty Polskiej do zaprojektowania i wysłania "firmowych" kartek. Dobre i tanie narzędzie, a do tego wystawiają faktury na wysyłkę. Akcja kosztowała około 64zł, a sprowadziła 9 nowych użytkowników na Mikrusa. Wierzę, że są to ludzie, którzy rozwiną się dzieki podarowanym im serwerom. Dlaczego tylko 9 kodów zostało żużytych? Tego nie wiem, ale po statystykach widze, że niektórzy z użytkowników podzielili się np. jednym kodem, niektórzy rozdali wszystkie, a są też adresaci, którzy nie użyli jeszcze ani jednej zniżki.

Na grupie Mikrusów niektórzy dzielili się także zdjęciami otrzymanych kartek.

Dementuje wszelkie plotki - ja tym gościom kwiatów nie wysyłałem ?

Wysłana kartka

 

➤ ➤  Większe Mikrusy

Trochę zaszalałem i wbrew pierwotnej koncepcji Mikrusa, dorzuciłem do oferty w ramach eksperymentu nowe, większe maszyny (2GB RAM + 20GB dysku). Stwierdziłem, że jeśli eksperyment się nie uda, to po prostu się z niego wycofam i będe kilka tysięcy złotych w plecy. Okazało się jednak, że nowe serwery mają całkiem niezłe wzięcie, co bardzo mnie cieszy :)

Projekt Mikrusa stale się rozrasta, stąd tyle newsów na jego temat.

 

Co ostatnio czytałem?

Kupiłem czteropak książek biznesowych ze sklepu Michała Szafrańskiego.

książki

Oto moje ultra krótkie recenzje tych tytułów ? 

 

Moje odkrycia

 

Ja w sieci ?

Ostatnio pojawiłem się w "Rozmowie Kontrolowanej" prowadzonej przez ludzi z Zaufaną3stronę:

https://www.youtube.com/watch?v=mkiXO8XFMCQ

Rozmowa Kontrolowana - odcinek 60

 

Wrzuciłem na Vimeo moje cztery, usunięte przez Youtube filmy z kanału Niebezpiecznika (YT mówi, że jestem złym hackerem i że nie wolno się dzielić takimi treściami na ich platformie ?‍♂️). Wszystkie nagrania dotyczą oczywiście tematu security.

https://vimeo.com/showcase/8484005

 

Od ostatniego wydania newslettera opublikowałem kilka odcinków mojego podcastuhttps://anchor.fm/unknow

Tutaj możesz dodać podcast do obserwowanych na Spotify: https://sm.mrugalski.pl/spotify/przewodnik

 

Stale pracuje nad moim kursem debugowania problemów z Linuksem (tutaj jest agenda) - mam już nagrane 90% treści.

Wpisz się na listę oczekujących, a dostaniesz informację, gdy tylko ruszę ze sprzedażą.

 

Drobna prośba

Daj znać, jakiego rodzaju treści najbardziej interesowałyby Cię w tym newsletterze (możesz po prostu odpisać na tego maila).

Najczęściej piszę dość 'egocentrycznie' o swoich projektach i biznesach, ale być może chętnie usłyszysz o czymś innym? ? 

Może któraś z sekcji interesuje Cię szczególnie i powinienem ją rozbudować? Narzędzia / Biznes / Książki?

 

Do zobaczenia za mam nadzieję mniej jak 9 miesięcy ? ? 

 

Jakub Mrugalski

pozdrawiam

Jakub 'unknow' Mrugalski

https://mrugalski.pl

Facebook Instagram YouTube Twitter Linkedin

Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać ode mnie wiadomości, zawsze możesz się wypisać.